Home / Кістково-м'язова система / Кістки тазового пояса та їх з’єднання

Кістки тазового пояса та їх з’єднання

Тазова кістка до 16 років складається з окремих кісток: клубової, лобкової та сідничної. Після 16 років вони зростаються своїми тілами і в цьому місці формують кульшову суглобову западину, куди входить головка стегнової кістки.

Клубова кістка складається з тіла і крила. Крило розширене й обернене вгору, закінчується гребенем. На гребені спереду є передні верхня та нижня кості, а ззаду — задні верхня та нижня ості. На тазовій поверхні крила є заглибина, що має назву клубової ямки. Позаду від неї знаходиться вушкоподібна суглобова поверхня для зчленування з однойменною поверхнею крижової кістки. На зовнішній поверхні крила розташовані сідничні лінії — місця прикріплення сідничних м’язів. Крило від тіла відмежовується дугоподібною лінією.

Кістки тазового поясу

Кістки тазового поясу

Сіднича кістка має тіло і гілку, яка потовщується й утворює сідничний горб. Вище від горба знаходиться сіднича ость. Над остю розрізняють велику сідничу вирізку, а під остю — малу сідничу вирізку.

У лобковій кістці розрізняють тіло, верхню та нижню гілки. У тому місці, де гілки переходять одна в одну, утворюється суглобова поверхня лобкового симфізу. Тіла всіх цих трьох кісток, гілки сідничої та лобкової кісток обмежовують затульний отвір.

Кістки тазового пояса з’єднані ззаду з крижовою кісткою малорухомим парним крижово-клубовим суглобом, плоским за формою. Він утворений вушкоподібними поверхнями крижової і клубової кісток. Спереду утворюється непарний напівсуглоб — лобковий симфіз. У ньому лобкові кістки з’єднані між собою за допомогою хряща, у товщі якого є невелика щілина, заповнена рідиною. До власних зв’язок таза належать крижово-горбова та крижово-остиста. Вони замикають сідничі вирізки, внаслідок чого утворюються малий та великий сідничні отвори. Через ці отвори проходять м’язи, судини та нерви.

Прокоментувати

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top