Постава

Про стан опорно-рухової системи можна робити висновки з постави — невимушеного положення тіла, що зберігається у стані спокою та руху. Формування постави починається від народження й триває у процесі росту, розвитку й виховання. Туге сповивання немовляти затримує його нор­мальний розвиток; не можна також садовити його завчасно. Коли дитина починає ходити, варто до­зволити їй рухатися вільно і рідше водити за Поставаруку. Особливу увагу потрібно приділяти формуванню постави у шкільному віці. Більшість часу школярі проводять сидячи — за партою у школі та за пись­мовим столом вдома. Якщо учень кілька годин пе­ребуває зігнутим, важко очікувати, що він матиме правильну поставу. Положення учня за партою за­звичай контролює учитель, але це мусить робити й сам школяр. Правильне сидіння за письмовим столом передбачає таке: стілець потрібно ставити так, щоб його край на 2-4см заходив за край стола. Обидва лікті мають лежати на столі, а плечі — пере­бувати на одному рівні. Відстань від голови до зо­шита має становити 35-40 см. Коротша відстань може не тільки зіпсувати поставу, але й сприяти розвитку короткозорості. Ноги мають впиратися у підлогу або в поперечину стола. Якщо ноги не досягають підлоги або поперечини, під них необхідно підставити стілець. Шкільні меблі зазвичай відповідають росту дитини. Учні не по­винні носити важкі портфелі, краще замінити їх ранцями. Якщо ранця немає, то портфель потріб­но перекладати з однієї руки в іншу. Необхідно якомога раніше виробити звичку правильно хо­дити (у цьому повинні допомогти батьки).

Стан постави залежить від сили м’язів, що утриму­ють тіло у вертикальному положенні (м’язи спини Постава, черевного преса та сідничні м’язи). Слабкість м’язів спини викликає викривлення хребта — кіфоз (сутулість) і сколіоз (бічне викривлення). Порушення постави утруднює роботу серця й ле­генів, викликає зміщення шлунка й кишечника. Правильною вважається постава, коли шия три­мається вертикально, плечі злегка відведені назад (розгорнуті), лопатки щільно прилягають до спи­ни, живіт підібраний. Люди з такою поставою мають гарну, легку ходу, їхні рухи вільні, внутрішні органи зберігають нормальне положення. Купуйте айфон б/у тут http://i-stock.com.ua/

Для збереження правильної постави важливо не сутулитися, голову тримати високо, шию вертикально, живіт підтягти. Щоб змінити неправильну поставу, потрібно тренувати м’язову систему.

Прокоментувати

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top