Постава

Про стан опорно-рухової системи можна робити висновки з постави — невимушеного положення тіла, що зберігається у стані спокою та руху. Формування постави починається від народження й триває у процесі росту, розвитку й виховання. Туге сповивання немовляти затримує його нор­мальний розвиток; не можна також садовити його завчасно. Коли дитина починає ходити, варто до­зволити їй рухатися вільно і рідше водити за Поставаруку. Особливу увагу потрібно приділяти формуванню постави у шкільному віці. Більшість часу школярі проводять сидячи — за партою у школі та за пись­мовим столом вдома. Якщо учень кілька годин пе­ребуває зігнутим, важко очікувати, що він матиме правильну поставу. Положення учня за партою за­звичай контролює учитель, але це мусить робити й сам школяр. Правильне сидіння за письмовим столом передбачає таке: стілець потрібно ставити так, щоб його край на 2-4см заходив за край стола. Обидва лікті мають лежати на столі, а плечі — пере­бувати на одному рівні. Відстань від голови до зо­шита має становити 35-40 см. Коротша відстань може не тільки зіпсувати поставу, але й сприяти розвитку короткозорості. Ноги мають впиратися у підлогу або в поперечину стола. Якщо ноги не досягають підлоги або поперечини, під них необхідно підставити стілець. Шкільні меблі зазвичай відповідають росту дитини. Учні не по­винні носити важкі портфелі, краще замінити їх ранцями. Якщо ранця немає, то портфель потріб­но перекладати з однієї руки в іншу. Необхідно якомога раніше виробити звичку правильно хо­дити (у цьому повинні допомогти батьки).

Стан постави залежить від сили м’язів, що утриму­ють тіло у вертикальному положенні (м’язи спини Постава, черевного преса та сідничні м’язи). Слабкість м’язів спини викликає викривлення хребта — кіфоз (сутулість) і сколіоз (бічне викривлення). Порушення постави утруднює роботу серця й ле­генів, викликає зміщення шлунка й кишечника. Правильною вважається постава, коли шия три­мається вертикально, плечі злегка відведені назад (розгорнуті), лопатки щільно прилягають до спи­ни, живіт підібраний. Люди з такою поставою мають гарну, легку ходу, їхні рухи вільні, внутрішні органи зберігають нормальне положення. Купуйте айфон б/у тут http://i-stock.com.ua/

Для збереження правильної постави важливо не сутулитися, голову тримати високо, шию вертикально, живіт підтягти. Щоб змінити неправильну поставу, потрібно тренувати м’язову систему.

Може бути корисне:  Будова і з'єднання кісток грудної клітки

Прокоментувати

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top