Процес старіння

Процес старіння Усі живі істоти мають визначений природою термін життя. Біологічний вік людини пересічно становить 85 років, хоча деякі люди живуть значно довше. Функції мозку, м’язів і суглобів, органів зору і слуху з віком погіршуються, хоча за нормальних умов ці зміни незначні до 60 років. Щоб зберегти здоров’я, людина повинна підтримувати нормальну масу тіла, систематично займатися фізичними вправами, не взловживати алкоголем та курінням. Періодичні обстеження стану здоров’я дають змогу виявляти захворювання на ранніх стадіяхЮ коли їх можна лікувати найефективніше.

Зміни в тканинах

Сполучна тканина, що складається головним чином з колагену та еластину, є основним структурним матеріалом організму. Вона утворює пучки сухожилків і зв’язок, а також каркас для кісток та м’язів. У міру старіння організму тканини втрачають еластичність; колагенові волокна потовщуються і стають негнучкими, внаслідок чого м’язи і суглоби втрачають пластичність, а шкіра зморщується.

Старіння сполучної тканини . Сполучна тканина людей похилого віку містить менше клітинних елементів; через невпорядковане їх розміщення тканина стає менш гнучкою, її регенераторні можливості навіть у разі невеликих ушкоджень зменшуються.

Шкіра

Шкіра людей похилого віку тонша і менш еластична, бо потоншується сполучна тканина. Кровоносні судини також стають менш еластичними, тому навіть невеликі травми призводять до крововиливів. На шкірі можуть з’являтися коричневі плямки — лентиго .

Старіння шкіри . Стоншений епідерміс і менша кількість еластичних волокон у дермі призводять до того, що шкіра стає розтягненою, з з глибокими зморшками і складками.

Нервова система

Кількість нейронів головного мозку починає зменшуватися після 20 років; з віком цей процес прискорюється. Погіршується кровопостачання головного мозку, пам’ять та інші психічні функції. Тим не менше багато людей зберігають ясний розум навіть після 80 років.

Слух . Старіння може спричинитися до погіршення звукосприйняття і, як наслідок, до утруднення мовного спілкування. Людям похилого віку у разі погіршення слуху слід рекомендувати відповідні обстеження; слуховий апарат допоможе позбутися труднощів у спілкуванні.

Може бути корисне: Життєві рівні та внутрішнє середовище організму

Структури, які ушкоджуються . Втрата слуху у людей похилого віку може бути спричинена дегенерацією завитки ; тривала дія інтенсивного шуму прискорює цей процес.

Втрата слуху. Деякого погіршення слуху в похилому віці уникнути не вдається. Спочатку погіршується сприйняття звуків високої частоти; згодом — інших частот.

Процес старіння Зір . Вікове погіршення зору зумовлене структурними змінами, що порушують фокусування на близьких предметах, а також дегенерацією жовтої плями — центральної ділянки сітківки або катарактою (помутнінням кришталика).

Зміни кришталика. Втрата еластичних компонентів зумовлює ущільнення кришталика, внаслідок чого він не здатний змінювати форму для отримання на сітківці чіткоо зображення.

Кістки, М’язи та суглоби

Найбільші та наймасивніші структури організму при старінні також ушкоджуються. Кістки стають тоншими і крихкими внаслідок остеопорозу; втрата колагену зменшує масу і силу м’язів; через недостатність хрящової тканини суглоби стають болючими і негнучкими.

Серце і кровообіг

При ателосклеротичному звуженні артерій і постійно підвищеному тиску крові серце зазнає надмірних навантажень і, як наслідок, починає працювати менш ефективно. Клапани серця втрачають еластичність, а його провідна система, що забезпечує впорядкованість і ритм серцевих скорочень, функціонує з порушеннями. Атеросклероз. Інтима артерій потовщується від нагромадження холестерину, з якого формуються атероматозні бляшки, а з них тромби.

Функції печінки і нирок

У молодих людей печінка і нирки легко компенсують ушкодження. З віком накопичення ушкоджень може спричинитися до того, що найменше захворювання іноді призводить до фатальних наслідків. Гіпертензія, атеросклероз, зловживання алкоголем, постійне перенапруження погіршують функції цих органів.

Менопауза у жінки

Поступова втрата функцій яєчників зумовлює симптоми, пов’язані з естрогенною недостатністю. Припиняються менструації, можливі короткотривалі підвищення температури тіла, пітливість, стоншення і сухість слизової оболонки піхви, що спричиняє дискомфорт під час статевих зносин, а також ниркова симптоматика. Емоційне напруження може посилюватися гормональним дибалансом. Клітини піхви у пременопаузі. Перед менопаузою епітеліальне вистелення піхви товсте і добре зволожене.

2 комментария

  1. Потрібно у штучній плаценті виростити свого ідеального клона. А при початку процесу старіння Перенести свою свідомість у цього клона. Жаль покищо це нереально.

  2. Что бы меньше стареть, нужно меньше есть)

Прокоментувати

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top