Home / Імунна система / Що таке інфекція?

Що таке інфекція?

У навколишньому середовищі перебуває безліч мікроорганізмів, чимало яких можуть викликати небезпечні інфекційні хвороби. Але хворіємо ми не так вже й часто, тому що наш організм здатний протистояти проникненню в його внутрішнє середовище хвороботворних бактерій та вірусів. Захисні реакції організму називаються імуніте­том. Імунітет поширюється не тільки на хворо­ботворні мікроорганізми, але й на будь-яки Що таке інфекція?й чу­жорідний білок, що потрапляє у кров.

Інфекція (зараження) — це проникнення в орга­нізм і розмноження у ньому мікробів, що викли­кають інфекційні хвороби. Інфекцією називають також самого збудника хвороби, процес його проникнення в організм і місце розвитку в орга­нізмі (наприклад, кишкова інфекція). Джерела збудників інфекції — хворі люди, свійські та дикі тварини. Від контакту з ними занедужує здорова людина. Віруси грипу, кору, скарлатини, дифтерії тощо виділяються в навколишнє середовище під час кашлю, чихання, розмови і проникають в ор­ганізм здорової людини через дихальні шляхи разом із вдихуваним повітрям. Однак багатьма кишковими інфекційними хворобами (дизенте­рією, черевним тифом, холерою тощо) можна заразитися не тільки від хворої людини. Збудни­ки цих захворювань можуть перебувати у питній воді, на продуктах і проникнути в організм через рот («хвороби брудних рук»).

Кровососні комахи (комарі, блохи, воші) — переносники інфекцій­них захворювань (малярії тощо), збудники яких попадають одразу в кров. Дуже небезпечними інфекційними хворобами (гепатит В, СНІД) лю­дина, як правило, заражається через нестерильні медичні інструменти або статевим шляхом. Захист організму від будь-якої інфекції забезпечує імунна система. Клітини, що беруть участь в імунних ре­акціях організму (лімфоцити та ін.), утворюються, розмножуються і дозрівають у кістковому мозку, лімфатичних вузлах і селезінці, звідки потрап­ляють у кровоносне русло.

Може бути корисне:  Алергія

Прокоментувати

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top