СНІД

СНІДСиндром набутого імунодефіциту (СНІД) — найнебезпечніша із сучасних хвороб. Вона викли­кається вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), що був відкритий у 1983 році. Цей вірус вражає імунну систему організму, і людина стає жертвою цілого ряду інфекційних хвороб, що призводять її до неминучої загибелі. ВІЛ потрапляє у кров здорових людей внаслідок статевих контактів із хворими, переливання зараженої крові, через нестерильні шприци й інші медичні інструменти; дитина заражається від хворої матері в період внутрішньоутробного розвитку або під час по­логів.

Заразитися ВІЛ через побутові контакти (посуд та інші предмети спільного користуван­ня) не можна, тому що вірус не стійкий у зовнішньому середовищі. Механізм дії вірусу такий:  потрапивши у кров, він проникає в лейкоцит, усередині якого розмножується. За кілька років вірус знищує майже всі лейкоцити. Увесь цей час людина виглядає нормально й почувається цілком здоровою.

Після знищення лейкоцитів хворий стає беззахисним перед будь-якою інфекцією і невдовзі помирає. Учені всього світу активно працюють над вакциною й ліками проти СНІДу, однак ефективних і надійних засобів поки не знай­дено. Щорічно у світі заражаються й помирають від СНІДу мільйони людей. В Україні число ВІЛ-інфікованих (з урахуванням прихованої захво­рюваності) становить близько 400 тис. осіб, і ця цифра постійно зростає. Основна маса заражених ВІЛ — наркомани, що спільно використовують нестерильні шприци, а також люди, що ведуть безладне статеве життя. Слід пам’ятати, що без­печного сексу не існує.

Може бути корисне:  Що таке інфекція?

Прокоментувати

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top