Home / Тканини / Сполучна тканина

Сполучна тканина

фото сполучна тканинаСполучна тканина об’єднує велику групу тканин, які розвиваються із мезенхіми. Морфологічно вона характеризується добре розвиненою міжклі­тинною речовиною, яка складається з волокнистих структур та основної речовини. Для деяких видів сполучної тканини характерною є також різноманітність клітин. Фізико-хімічні властивості міжклітинної речовини та її будова значною мірою визначають функціональне значення різновидів сполучної тканини.

Сполучна тканина виконує ряд важливих функцій: механічну, опорну та формоутворювальну — вони формують капсулу і строму багатьох органів, зв’язки, сухожилки, хрящі, кістки; захисну, що здійснюється шляхом механічного захисту, фагоцитозу та вироблення імунних тіл; пластичну, що виражається в активній участі в процесах регенерації, загоєнні ран; трофічну, яка пов’язана з регуляцією живлення клітин та їх участю в обміні речовин; гомеостатичну — підтримання постійності внутрішнього середовища організму; регуляторну — впливає на діяльність інших тканин завдяки біологічно активним речовинам.

Сполучна тканина поділяється на волокнисту сполучну тканину, скелетну (хрящова, кісткова) та сполучну тканину із спеціальними властивостями. До останніх належать: ретикулярна, жирова, пігментна та слизова тканини.

Може бути корисне:  Сполучна тканина зі спеціальними властивостями

Прокоментувати

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top