Home / Ендокринна система / Ендокринна система

Ендокринна система

Ендокринна системаПротягом усього життя в нашому тілі від­буваються постійні зміни. Вони зумовлені дією гормонів — високоактивних речовин, що їх виробляє організм. їхня кількість незначна (близько 20), але фізіологічна дія дуже сильна. Гормони виробляються спеціальними органами — ендокринни­ми залозами, сукупність яких утворює ендокринну систему. Разом з нервовою системою вона регулює всі основні функції організму.

До ендокринної системи входять гіпофіз, перед­ня, середня та задня частки якого працюють як незалежні залози, щитовидна та прищитовидні (паращитовидні) залози, надниркові залози, два шари яких — кірковий і мозковий — виробляють різні гормони, острівцеві клітини підшлункової залози, що є самостійними залозами, статеві за­лози.

Ендокринні залози називаються залозами внут­рішньої секреції, тому що вони не мають спеці­альних проток і виділяють вироблювані гормони безпосередньо у кров. Ці залози розташовані у різних місцях нашого тіла. Кожна з них виробляє один або кілька видів гормонів, що виконують кон­кретну роботу. її результат залежить від працездат­ності залози. Як брак, так і надлишок вироблю­ваних гормонів порушує нормальний перебіг багатьох процесів життєдіяльності та призводить до виникнення різних захворювань.

Може бути корисне:  Надниркові залози

Прокоментувати

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top