Близнюки

Близнюки — це двоє і більше малят, які народи­лися одночасно від однієї матері (їх називають також двійнятами, двійнею, трійнею). Близню­ки бувають однояйцеві та різнояйцеві. Якщо за­пліднена Близнюки яйцеклітина має два ядра й відповідно два ембріональних зачатки, то народяться одно­яйцеві близнюки. Під час внутрішньоутробного розвитку вони мають власні пуповини й навколо­плідні оболонки, що ізолюють їх один від одного, але одну спільну плаценту. Вони завжди бувають однієї статі й настільки схожі один на одного, що їх важко Близнюкирозрізнити навіть батькам. Одно­яйцеві близнюки генетично однорідні, у них схо­жа й життєва програма. Навіть якщо діти були роз­лучені відразу після народження, згодом вияв­ляється, що в них однакові смаки й захоплення, вони приблизно в тому самому віці одружуються, у них народжуються діти однієї статі (напри­клад, сини) і вони дають їм близькі за звучанням імена.

Поява різнояйцевих близнюків пов’язана з од­ночасним заплідненням різними сперматозої­дами батька двох або більше дозрілих яйцеклі­тин. При цьому всі статеві клітини — і яйцеклі­тини, і сперматозоїди — несуть різні комбінації генів батька та матері, отже, різнояйцеві близню­ки мають різні генотипи. Одночасність дозріван­ня декількох яйцеклітин залежить від дії статевих гормонів, вироблюваних гіпофізом. Різнояй­цеві близнюки можуть бути як одностатевими, так і різностатевими. Зовні й генетично вони мо­жуть відрізнятися один від одного так само, як бра­ти й сестри різного віку.

Якщо під час внутрішньоутробного розвитку емб­ріони недостатньо віддалилися один від одного, а в навколоплідних оболонках є дефект, відбуваєть­ся зрощування плодів частинами, що стикаються — зазвичай в області грудної клітки або спини. Впер­ше така пара близнюків, народжених китаянкою, з’явилася у 1811 році в Сіамі. У зрослому стані сі­амські близнюки прожили 65 років. Сучасних сі­амських близнюків після народження розділяють хірургічним шляхом.

Може бути корисне:  Чоловічі статеві органи та клітини

Прокоментувати

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top